dobermann
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
dobermann

Pričaonica za prave dobermandzije i one koji bi da budu
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Katapleksija.

Ići dole 
AutorPoruka
maja.salama




Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.04.2012

Katapleksija. Empty
PočaljiNaslov: Katapleksija.   Katapleksija. EmptyNed Apr 29, 2012 7:18 pm

Pozdrav svima,

trebala bih pomoć, prije svega savjete i sl. Naime vlasnica sam prekrasne dobermanice(Lea) stare 7 mjeseci. Very Happy Radi se o sljedećem. Lea je po dolasku u svoj dom prvih dana bila povučena i pomalo dezorjentirana, ali smo sve to pripisivali novoj sredini i njenoj starosti. Nažalost, nije se radilo o tome. Sad Kako je Lea rasla primjećivala sam da ima velik problem s motorikom, naime dok hoda s glavom naginje na ljevu stranu(izgleda kao da ju malo zanosi), što se dok trči uopće ne primjećuje. Iako motorika prestavlja problem moja glavna zabrinutpst leži u seriji napadaja koje ona zna doživljavati na dnevnoj bazi. Nebrojno puta sam s njom bila kod veterinara i pokušavala sve i svašta. Veterinar još nije ustvrdio uzrok ali naginje ka epilepsiji. Doduše i meni se to činilo logičnim odgovorom, ali nekako imam osjećaj da ipak nije epilepsija. Primjetila sam da Lea ima napadje najčešće u stanju uzbuđenosti(igra, šetnja s drugim psom i sl.), njeni napadaji nisu tipični epileptičarski(bar koliko je meni poznato), ne traju dugo i ne izledaju mi bolni za nju(nisu ugodni za gledati, ali imam osjećaj da ne pati). Čitala sam nedavno o poremećaju poznat pod imenom katapleksija. Savršeno opisuje Leino stanje : od napadaja(zbog uzbuđenosti) do prestanka napadaja na podražaj. (nisam spomenula da dok primjetim da Lea dobiva napadaj ukoliko joj glasno zazviždim li je počnem dragati ona nastavi sa normalnim funkcioniranjem). Također sam čitala da je katapleksija nasljedna bolest kod dobermana, jazavčara i labradora.

Zanima me je li se itko od vas susreo s ovakvom bolešću kod dobermana ili možda zna nekoga tko jest. Veoma bi mi koristili vaši savjeti.

Hvala

Nazad na vrh Ići dole
 
Katapleksija.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
dobermann :: Veterina :: Zdravlje pasa-
Skoči na: